ارزنده‌ترین‌هاتحلیل‌ بنیادی

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین نسبت  P/NAV- فروردین 1401

انیگما در سال 1400 ماهانه لیستی از برترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه را بر اساس پارامتر P/NAV در بخش مقاله‌ها منتشر کرده است. در سال 1401 نیز هر ماه لیستی از 10 شرکت برتر سرمایه‌گذاری به همراه نسبت P/NAV هر یک منتشر خواهد شد. در این گزارش لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فروردین 1401 منتشر شده است.

ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1400← آباندیبهمن

ارزش‌گذاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری

شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق محاسبه خالص ارزش دارایی‌های یا همان NAV که مخفف عبارت «Net Asset Value» است، ارزش‌گذاری می‌شوند. دارایی‌های یک شرکت‌ شامل دارایی‌های بورسی و غیربورسی می‌باشد. به مجموع سرمایه‌گذاری‌های یک شرکت در بورس دارایی بورسی و به سایر سرمایه‌گذاری‌ها مانند خرید سهام شرکت‌های غیربورسی، ملک، طلا و… دارایی‌های غیربورسی گفته می‌شود.

خالص ارزش دارایی‌های یک شرکت شامل مازاد ارزش پرتفوی بورسی و غیربورسی و همچنین حقوق صاحبان سهام آن می‌باشد. حقوق صاحبان سهام در این ارزش‌گذاری‌ها متناسب با افزایش سرمایه، سود تقسیمی و جمع درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها تعدیل شده است. در ادامه لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فروردین سال 1401 توسط تیم تحلیلی انیگما ارائه شده است.

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری

عموما شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق نسبت P/NAV سنجیده می‌شوند.P/NAV  نسبت قیمت روز به ان‌ای‌وی شرکت‌های سرمایه‌گذاری است. در ادامه لیستی از 10 شرکت برتر سرمایه‌گذاری بر اساس پارامتر P/NAV باتوجه به قیمت روز آن‌ها در تاریخ 15 فروردین 1401 در سایت www.tsetmc.com ارائه شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی با نسبت P/NAV 28/8 درصد، در رتبه اول این جدول قرار دارد. پس از آن نمادهای ثمسکن، وپترو، پترول، وکادو و وسپهر با داشتن نسبت P/NAV کمتر از 40 درصد جزو نمادهای برتر این لیست محسوب می‌شوند.

ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری- فروردین 1401

عموما شرکت‌های سرمایه‌گذاری که دارای  P/NAV کمتری باشند از ارزش بیشتری برخوردار هستند. خرید نمادهایی با نسبت پی به ان‌ای‌وی کمتر از 50 درصد و فروش نمادهایی با نسبت P/NAV بیشتر از 70 درصد، به‌عنوان استراتژی معاملاتی مناسب و سودآور پیشنهاد می‌شود. در مقاله استراتژی معاملاتی با استفاده از نسبت P/NAV می‌توانید اطلاعات بیشتری در خصوص استراتژی معاملاتی از این طریق به‌دست آورید.

در محصول NAV انیگما بیش از 150 شرکت سرمایه‌گذاری ارزش‌گذاری شده‌اند. انیگما تنها مرجع تحلیلی است که پرتفوی غیربورسی تمامی شرکت‌ها را نیز محاسبه و در تحلیل خود اثر داده است. همچنین شما می‌توانید در این محصول نکات تحلیلی ارزش‌گذاری شرکت‌ها را نیز مشاهده کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید
دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا