ارزنده‌ترین‌هاتحلیل‌ بنیادی

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین نسبت P/NAV- مهر 1400

شرکت‌های زیادی در بازار بورس فعالیت دارند و سهام خود را در این بازار عرضه می‌کنند. این شرکت‌ها می‌توانند شامل شرکت‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری، خدماتی و… باشند. در این مقاله قصد داریم لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری از لحاظ نسبت P/NAV را مورد بررسی قرار دهیم و درباره استراتژی خرید و فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری توضیحاتی را ارائه کنیم.

خرید سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری

فعالیت اصلی شرکت‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در سایر شرکت‌های بورسی و غیربورسی، زمین، املاک، سکه، طلا و سایر بازارهای سرمایه‌گذاری است.

سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها به دلیل تنوع در پرتفوی سرمایه‌گذاری، می‌تواند دارای ریسک کمتری نسبت به سایر شرکت‌ها باشد. همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری عمدتا دارای سایز بزرگ‌تری نسبت به سایر شرکت‌ها هستند و سرمایه‌گذاران می‌توانند با اطمینان بیشتری این شرکت‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند. از دیگر مزایای این شرکت‌ها می‌توان به نقدشوندگی بالای آن‌ها در نوسانات بازار اشاره کرد، زیرا معاملات سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بازار روان‌تر و با عمق بیشتری انجام می‌گیرد.

ارزش‌گذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری

عموما شرکت‌های سرمایه‌گذاری با محاسبه خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها (NAV) از طریق محاسبه مازاد ارزش پرتفوی بورسی، مازاد ارزش پرتفوی غیربورسی و حقوق صاحبان سهام ارزش‌گذاری می‌شوند.

برای مقایسه ارزندگی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نسبت به یکدیگر باید از نسبت P/NAV استفاده کرد. به‌طور تجربی می‌توان گفت شرکت‌هایی که دارای نسبت پی به ان ای وی زیر 45 درصد باشند، جزو شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزنده محسوب می‌شوند و این نسبت می‌تواند تا حدود 60 الی 70 درصد رشد داشته باشد.

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری

همانطور که گفته شد هرچه نسبت P/NAV شرکت‌های سرمایه‌گذاری کمتر باشد، آن شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها ارزنده‌تر است. اطلاعات پرتفوی بورسی شرکت‌ها شفاف است و در گزارش‌های ماهانه آن‌ها منتشر می‌شود. اما معمولا اطلاعات دقیقی از پرتفوی غیربورسی شرکت‌ها در دسترس نیست. به همین دلیل بسیاری از تحلیلگران برای ارزش‌گذاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری تنها دارایی‌های بورسی آن‌ها را بررسی می‌کنند. انیگما برای اولین بار پرتفوی غیربورسی تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری را ارزش‌گذاری کرده است. جدول زیر شامل لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه مطابق با قیمت‌های 14 مهر 1400 است.

ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری

شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی با نماد وخارزم با داشتن نسبت پی به ان ای وی 33٫2 در ردیف اول این لیست قرار دارد و یکی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس است. این شرکت در حوزه بانک‌ها و موسسات اعتباری، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و… سرمایه‌گذاری کرده است.

پس از آن نمادهای ونیکی و ثمسکن با داشتن P/NAV های زیر 40 درصد از دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزنده در بورس هستند که می‌توان رشد خوبی را از هر یک انتظار داشت.

برای دسترسی به آپدیت‌های آتی لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری که پایین‌ترین نسبت P/NAV را دارند می‌توانید در سایت انیگما ثبت‌نام کنید و علاوه بر دسترسی به تحلیل تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق گفت‌وگوی آنلاین یا با شماره تماس 86194988-021 با کارشناسان انیگما در ارتباط باشید.

امتیاز خود را ثبت کنید
one
دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا