ارزنده‌ترین‌هاتحلیل‌ بنیادی

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین نسبت P/NAV- بهمن 1400

انیگما هر ماه لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری را باتوجه به خالص ارزش دارایی‌های (NAV) آن ارائه می‌کند. در این گزارش لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بهمن ماه 1400 منتشر شده است.

محاسبه NAV شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسط انیگما

اصولا شرکت‌های سرمایه‌گذاری با نسبت P/NAV سنجیده و ارزش‌گذاری می‌شوند. این نسبت به معنی قیمت روز سهام بر خالص ارزش دارایی‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری است. خالص ارزش دارایی‌های یک شرکت شامل مازاد ارزش پرتفوی بورسی و غیربورسی آن می‌باشد. می‌توان گفت قانون کلی برای تحلیل از این طریق وجود ندارد ولی تجربه نشان داده است شرکت‌هایی که دارای NAV کمتر از 50 درصد باشند، از ارزش بیشتری برخوردار هستند. برای اطلاعات دقیق‌تر مقاله استراتژی معاملاتی با استفاده از نسبت P/NAV را مطالعه کنید.

بنابراین در ادامه به معرفی شرکت‌هایی که در تاریخ 9 بهمن 1400 دارای پایین‌ترین پی به ان ای وی در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری هستند، معرفی شده است. لیست نسبت P/NAV در ماه‌های گذشته را می‌توان در لینک‌های زیر مشاهده کرد.

مهرآبانآذردی

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری

جدول زیر شامل لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورس در بهمن ۱۴۰۰ است. لازم به ذکر است که به دلیل نبود اطلاعات کافی از ارزش دارایی‌های غیربورسی شرکت‌های سرمایه‌گذاری، ارزش‌گذاری پرتفوی غیربورسی آن‌ها دشوار است و اصولا تحلیل‌گران ارزش آن را در نظر نمی‌گیرند. تیم تحلیلی انیگما پرتفوی غیربورسی تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری را ارزش‌گذاری کرده که موجب محاسبه دقیق NAV آن‌ها شده است. دارایی‌های بورسی نیز از طریق قیمت روز آن‌ها در سایت www.tsetmc.com  محاسبه می‌شود. همچنین حقوق صاحبان سهام در این ارزش‌گذاری‌ها متناسب با افزایش سرمایه، سود تقسیمی و جمع درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها تعدیل شده است.

لیست ان ای وی بهمن

امتیاز خود را ثبت کنید
دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا