ارزنده‌ترین‌هاتحلیل‌ بنیادی

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین نسبت P/NAV-دی ماه 1400

برای مقایسه ارزندگی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نسبت به یکدیگر می‌توان خالص ارزش دارایی‌های (NAV) آن‌ها را محاسبه کرد. پایین‌ بودن نسبت P/NAV برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری نشان از ارزندگی سهام آن شرکت دارد. در این گزارش لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در دی ماه 1400 توسط تیم تحلیلی انیگما ارائه شده است.

ارزش‌گذاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسط انیگما

در محصول NAV انیگما خالص ارزش دارایی‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق بررسی مازاد ارزش پرتفوی بورسی و غیربورسی محاسبه می‌شود.

ارزش روز دارایی‌های پرتفوی بورسی شرکت‌ها طبق قیمت روز آن‌ها در سایت www.tsetmc.com محاسبه می‌شود. ارزش روز پرتفوی غیربورسی نیز از طریق ارزش‌گذاری هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه‌ انجام می‌شود. در صورتی که زیرمجموعه‌های پرتفوی غیربورسی شرکت‌ تولیدی باشد، تحلیل بنیادی برای دوره مالی آتی شرکت محاسبه و بر اساس میانگین P/E شرکت‌های مشابه آن‌ها در بورس، ارزش‌گذاری می‌شود. در صورتی که شرکت زیرمجموعه سرمایه‌گذاری باشد، به همین صورت فرآیند محاسبه NAV برای آن‌ها طی می‌شود.

همچنین حقوق صاحبان سهام در این ارزش‌گذاری‌ها متناسب با افزایش سرمایه، سود تقسیمی و جمع درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها تعدیل شده است.

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری

جدول زیر شامل لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه مطابق قیمت‌های 15 دی۱۴۰۰ است.

لیست P/NAV در دی ماه

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، هرچه نسبت P/NAV شرکت‌های سرمایه‌گذاری کمتر باشد، آن شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها ارزنده‌تر است. به‌طور تجربی می‌توان گفت شرکت‌هایی که دارای نسبت پی به ان ای وی زیر 45 درصد باشند، جزو شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزنده محسوب می‌شوند و این نسبت می‌تواند تا حدود 60 الی 70 درصد رشد داشته باشد.

برای دسترسی به آپدیت‌های آتی لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری که پایین‌ترین نسبت P/NAV را دارند می‌توانید در سایت انیگما ثبت‌نام کنید  و علاوه بر دسترسی به تحلیل تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق گفت‌وگوی آنلاین یا با شماره تماس 26870145-021 با کارشناسان انیگما در ارتباط باشید.

برای مشاهده لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در ماه‌های گذشته بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید. ←

مهر

آبان

4/5 - (1 رای)
دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا