ارزنده‌ترین‌هاتحلیل‌ بنیادی

لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین نسبت P/NAV- آبان 1400

همانطور که در مقاله منتشر شده در سایت بورس نیوز نیز اشاره شده است، اگر سرمایه‌گذاران دارای استراژی معاملاتی مناسب باشند، می‌توانند با خرید سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک خود در بازار سرمایه را تا حد خوبی کنترل کنند. در این مقاله با توجه به گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌های حاضر در بورس، لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین نسبت‌های P/NAV منتشر شده است.

ارزش‌گذاری شرکت‌ها با نسبت P/NAV

مجموعه انیگما به عنوان یک شرکت با بالاترین سطح دانش‌بنیان اقدام به بررسی پرتفوی بورسی و غیربورسی تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری حاضر در بورس کرده است. ارزش‌گذاری این شرکت‌ها به ‌صورت لحظه‌ای به‌روزرسانی می‌شوند. همچنین تمامی نکات تحلیل ارزش‌گذاری پرتفوی بورسی آن‌ها نیز قابل مشاهده است.

لیستی از ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری، در مقالات سایت انیگما به‌صورت دوره‌ای منتشر می‌شود. با کلیک بر اینجا می‌توانید لیست منتشر شده در مهر ماه را مشاهده کنید. پس از انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها اولین لیست به شرح زیر است.

ارزنده‌ترین پتروشیمی ها

یکی از استراتژی‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سرمایه‌گذاری خرید سهام شرکت‌هایی با نسبت P/NAV کمتر از 45 درصد است. این نسبت می‌تواند تا حدود 60 الی 70 درصد رشد داشته باشد. در این صورت می‌توان نتیجه گرفت قیمت سهم به ارزش ذاتی خود رسیده و احتمال رشد آن اندک است. پس خرید سهام شرکت‌هایی با نسبت P/NAV بالا پیشنهاد نمی‌شود.

هرچه نسبت P/NAV شرکت‌های سرمایه‌گذاری پایین‌تر باشد، از ارزندگی بیشتری برخوردار هستند. در بخش نمای NAV انیگما لیست تمام این شرکت‌ها به صورت روزانه در دسترس است.

برای دسترسی به آپدیت‌های آتی لیست ارزنده‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری که پایین‌ترین نسبت P/NAV را دارند می‌توانید در سایت انیگما ثبت‌نام کنید و علاوه بر دسترسی به تحلیل تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری از طریق گفت‌وگوی آنلاین یا با شماره تماس ۸۶۱۹۴۹۸۸-۰۲۱ با کارشناسان انیگما در ارتباط باشید.

امتیاز خود را ثبت کنید
دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا