اخبار بورس

تاریخ مجمع ستران ۱۴۰۲ – زمان پرداخت سود سهام سیمان تهران

مجمع عمومی عادی سالیانه یک رویداد مهم جهت گردهمایی سهامداران و مدیران یک شرکت است. در این جلسه، تصمیمات مهمی برای شرکت اتخاذ می‌شود و تمامی سهامداران امکان حضور و حق رای در تصمیمات این مجمع را دارند. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه هر شرکت شرایط خاصی دارد. در این مطلب به زمان پرداخت سود سهام سیمان تهران که در حال حاضر جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس است، پرداخته شده است. تاریخ مجمع ستران ۱۴۰۲، سود مجمع ستران و بازده نقدی این سهم در سال‌های متوالی از دیگر موارد بررسی‌شده در این مقاله هستند.

 • برای مشاهده ارزش‌گذاری سهام سیمان تهران و تحلیل بنیادی این سهم مطالعه مقالات تحلیل بنیادی سهام و تحلیل ستران پیشنهاد می‌شود.

مجمع عمومی عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه یک رویداد قانونی است که شرکت‌ها هر سال برگزار می‌کنند. این جلسه به منظور ارتقا شفافیت و مشارکت اعضا در تصمیم‌گیری‌های مهم یک سازمان یا شرکت برگزار می‌شود. هدف اصلی این مجمع تجزیه و تحلیل عملکرد سال گذشته و تصویب مسائل مهم برای سال آینده است. در مجمع عمومی عادی سالیانه، مدیران اطلاعات مرتبط با عملکرد سال گذشته را ارائه و مواردی مانند تعیین میزان سود نقدی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

سهامداران در این جلسه امکان پرسش و مطرح‌کردن مشکلات خود را دارند و این امر به تحقق اهداف و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مهم شرکت کمک می‌کند. برگزاری منظم مجمع سالیانه باعث ارتقاء اعتماد اعضا به شرکت می‌شود. مراحل اصلی برگزاری مجمع شامل اعلام زمان و مکان برگزاری، دعوت اعضا و ارائه صورت جلسه، ارائه گزارش عملکرد سال گذشته و تصویب مسائل مهم برای سال آینده هستند. جهت بهره‌برداری از اطلاعات بیشتر در این زمینه، مطالعه مقاله مجمع چیست پیشنهاد می‌شود.

تاریخ مجمع ستران 1402

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام ستران بر اساس آگهی منتشرشده در سامانه کدال بورس در تاریخ 1402/04/04 در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه راس ساعت 10:00 روز چهارشنبه مورخ 1402/04/14 در محل شهرک قدس، بلوار دادمان، بعد از پل يادگار امام، پژوهشگاه نيرو، سالن همايش خليج فارس، پژوهشگاه نيرو برگزار شد.

دستور جلسه مجمع ستران

در دستور جلسه مجمع سیمان تهران، مشخص شده است که هیچ محدودیتی برای شرکت‌کردن سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه ستران وجود ندارد. این بدان معناست که تمامی سهامداران امکان شرکت در این جلسه را دارند. حضور سهامداران در مجمع سالیانه به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با شرکت سهیم باشند. دستور جلسه مجمع سالیانه شرکت سیمان تهران به شرح زیر است:

 • استماع گزارش هیئت‌‌مدیره و بازرس قانونی
 • تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1401/12/29
 • انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
 • انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار
 • تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره
 • تعیین پاداش هیئت‌مدیره

حاضرین در جلسه مجمع ستران 1402

 • شرکت توسعه ساختمانی سلين
 • شرکت بازرگانی هم‌ قدمان
 • بنيادمستضعفان انقلاب اسلامی
 • اشخاص حقوقی، حقيقی وکارکنان شرکت
 • شرکت گروه مالی بانک مسکن
 • شرکت سرمايه‌گذاری ملی ايران
 • شرکت گروه راما
 • شرکت راديس
 • شرکت گسترش صنايع معدنی کاوه پارس

سود مجمع ستران 1402

پس از بررسی تاریخ مجمع ستران 1402، لازم است تا سود نقدی این شرکت بررسی شود. سود نقدی یکی از نکات اساسی در بازدهی شرکت‌های بورسی است و در مجمع سالیانه این شرکت‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. لازم است توجه داشت که عموما شرکت‌ها سیاست‌های مشابهی در زمینه تقسیم سود نقدی برای سهامداران دارند. این اصول معمولا به‌عنوان مرجعی برای بررسی تقسیم سود به سهامداران عمل می‌کنند.

تقسیم سود نقدی می‌تواند بر تصمیم‌گیری سهامداران در مورد سرمایه‌گذاری و حضور در مجمع شرکت در سال‌های آینده تاثیرگذار باشد. در ادامه، روند درصد تقسیم سود ستران در چند سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. این بررسی‌ها به تحلیل عملکرد مالی و سیاست‌های توزیع سود این شرکت در گذشته و تاثیر آن‌ها بر سهامداران و بازار سرمایه اختصاص دارد. این شرکت در سال‌های گذشته بیش از 50 درصد از سود خالص حاصل‌شده را میان سهامداران خود تقسیم کرده است.

سال مالی منتهی بهسود خالص (ریال)سود نقدی (ریال)درصد تقسیم سود
1401/12/295٬9955٬000٪83
1400/12/282٬8832٬570٪89
1399/12/301٬583858٪54

بازده نقدی سهام ستران

بازده نقدی سهم ستران به معنای درصد سود نقدی به قیمت سهم، پیش از بسته‌شدن معاملات در سایت بورس اوراق بهادار تهران (TSE) است. بازده نقدی سهم اهمیت زیادی در تحلیل سوددهی شرکت‌ها دارد. افزایش بازده نقدی سهم باعث جلب تعداد بیشتری از سهامداران برای حضور در مجمع می‌شود.

جدول زیر بازده نقدی سهام ستران را بر اساس اطلاعات منتشرشده ارائه می‌دهد. این اطلاعات می‌توانند به سرمایه‌گذاران کمک کنند تا بهترین تصمیم را در مورد سرمایه‌گذاری و حضور در مجمع ستران بگیرند و تحلیل دقیق‌تری از عملکرد مالی شرکت داشته باشند.

سال مالی منتهی بهآخرین قیمت سهم پیش از مجمع (PRICE)سود نقدی به ازای هر سهم (DPS)بازده نقدی (D/P)
1401/12/2970٬0005٬000٪7
1400/12/2932٬4702٬570٪7
1399/12/3027٬910858٪3

زمان پرداخت سود سهام سیمان تهران

در رعایت مفاد ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار زمان پرداخت سود سهام سیمان تهران به شرح زیر است.

 • سود نقدی برای سهامداران حقیقی در تاریخ 1402/07/04 پرداخت شد.
 • سود نقدی برای سهامداران حقوقی در تاریخ 1402/08/14 واریز شد.

سود تقسیمی مصوب مجمع ستران 1402 با همکاری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه سهامی عام از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا سجام به سهامداران پرداخت شد.

آدرس شركت سيمان تهران جهت ارسال مدارک

نشانی وبسايت شركت سيمان تهران: www.tehrancement.co.ir

پست الكترونيكی اداره سهام: saham@tehrancement.co.ir

نشانی سايت سامانه سجام جهت ثبت‌نام: sejam.ir

نمابر اداره سهام: 66753845

تلفن شرکت: 66708391

3/5 - (3 رای)
دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا