اخبار بورس

سود مجمع فباهنر 1402 چقدر است؟ زمان پرداخت سود سهام فباهنر

مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصمیم‌گیری و ارتباط با سهامداران در یک شرکت هر سال برگزار می‌شود. مسائل اصلی مورد بحث در جلسه مجمع شامل بررسی عملکرد شرکت و تصویب صورت‌های مالی هستند. از دیگر موارد قابل طرح در این مجمع می‌توان به تعیین سود نقدی اشاره کرد. حق رای در مجمع عمومی عادی سالیانه برای تمامی سهامداران امکان‌پذیر است و این مجمع فرصتی برای شفافیت و مشارکت سهامداران در تصمیم‌گیری‌های مهم شرکت است. همچنین، این جلسه فرصتی را فراهم می‌کند تا سهامداران بتوانند سوالات خود را با مدیران شرکت در میان بگذارند. در این مطلب به سوالاتی مانند سود مجمع فباهنر 1402 چقدر است؟ پاسخ داده شده است. همچنین جزئیات مهم این مجمع ازجمله نحوه برگزاری جلسه، بازده نقدی و زمان پرداخت سود سهام فباهنر در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این شرکت و مشاهده تحلیل بنیادی آن مقاله تحلیل فباهنر را مطالعه کنید.

مجمع عمومی عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه به‌عنوان یک ساختار تصمیم‌گیری دموکراتیک ایفای نقش مهمی در حیطه حفظ شفافیت و ارتقا اعتبار یک شرکت دارد. در این مجمع، مسائل اساسی زیر بررسی می‌شوند:

 • تصویب صورت‌های مالی:

در این فرآیند، صورت‌های مالی شرکت ارائه و تصویب می‌شوند. این عملیات نه تنها نمایانگر شفافیت در اجرای عملکرد مالی شرکت است، بلکه به‌عنوان یک معیار اصلی اعتبار مالی در نظر گرفته می‌شود.

 • اطلاع‌رسانی به سهامداران:

مجمع عمومی به‌عنوان یک فرصت برای ارتباط مستقیم مدیران شرکت با سهامداران عمل می‌کند. در اینجا، اطلاعات مالی به سهامداران ارائه می‌شود و فرصت ایجاد مشارکت و پرسش سوالات به وجود می‌آید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله مجمع چیست پیشنهاد می‌شود.

 • تصویب موارد مهم:

در این مجمع، تصمیمات مهمی از قبیل توزیع سود نقدی به تصویب می‌رسد که تاثیر زیادی بر عملکرد و سودآوری شرکت دارد.

مجمع فباهنر 1402

شرکت صنایع مس شهید باهنر از کلیه سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت کرد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز سه شنبه مورخ 1402/03/30 به آدرس کرمان، کيلومتر 12 بزرگراه آيت الله هاشمی رفسنجانی، شرکت صنايع مس شهيد باهنر برگزار شد، حضور به هم رسانند. سهامداران جهت حضور در مجمع می‌بایست تا قبل از شروع جلسه شخصا يا از طريق وکيل يا نماينده قانونی خود با در دست داشتن اصل کارت ملی و وکالتنامه کارت ورود به جلسه را دریافت می‌کردند.

همچنین برای آن دسته از سهامدارانی که امکان حضور در مجمع را نداشتند، این امکان فراهم بود که با مراجعه به سايت شرکت به آدرس www.csp.ir مجمع را مشاهده و سوالات خود را مطرح کنند.

دستور جلسه مجمع فباهنر

دستور جلسه یکی از اسناد منتشر شده در سایت کدال بورس است که در آن جزئیات موضوعاتی که در جلسه بررسی خواهند شد، مشخص شده است. در ادامه، موارد مطرح در دستور جلسه مجمع فباهنر 1402 به دقت نام برده شده است.

 • استماع گزارش هیئت‌مدیره و بازرس قانونی
 • تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1401/12/29
 • انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
 • انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار
 • انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
 • تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره
 • ساير مواردی که در صلاحيت مجمع عمومی عادی ساليانه، از قبيل اتخاذ تصميم در خصوص میزان سود نقدی

در این جلسه سازمان حسابرسی به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و بازرس علی‌البدل انتخاب شد. روزنامه‌ اطلاعات نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.

حاضرین در مجمع

 1. شرکت فرآورده‌های نسوز ايران
 2. شرکت سرماسه‌گذاری صبا تامين
 3. شرکت صنايع خاک چينی ايران
 4. ساير سهامداران
 5. شرکت معدنی املاح ايران
 6. شرکت سرمايه‌گذاری صدر تامين

سود مجمع فباهنر 1402 چقدر است؟

درصد سود توزیعی که در مجمع عمومی تصویب می‌شود، یکی از جنبه‌های مهم در تصمیم‌گیری سهامداران برای سرمایه‌گذاری و حضور در مجمع شرکت است. میزان سود تقسیمی تصویب شده شرکت‌ها، در اطلاعیه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه قابل مشاهده است. درصد میزان سود نقدی شرکت‌ها از سود خالص به دست آمده، به‌عنوان یک ملاک اقتصادی مهم در مجمع عمومی سالیانه مدنظر قرار می‌گیرد و می‌تواند در روند تجزیه و تحلیل متقاضیان برای سرمایه‌گذاری تاثیرگذار باشد.

شرکت‌ها عموما سیاست مشابهی برای درصد سود تقسیمی دارند. برای درک بهتر این موضوع بهتر است، سود نقدی شرکت‌ها در چند سال گذشته بررسی شوند. در این بخش، سود تقسیمی و درصد توزیع سود نقدی فباهنر مورد بررسی قرار گرفته است. این شرکت عموما بیش از 90 درصد سود محقق شده را میان سهامداران خود تقسیم می‌کند.

سال مالی منتهی بهسود خالص هر سهم (EPS)سود نقدی هر سهم (DPS)درصد تقسیم سود
1401/12/29603 ریال565 ریال93.6%
1400/12/294,955 ریال4,500 ریال90.8%
1399/12/305,667 ریال5,700 ریال100%

بازده نقدی سهم فباهنر

بازده نقدی سهم از طریق تقسیم سود تقسیمی (DPS) بر قیمت سهم پیش از بسته شدن محاسبه می‌شود. این مفهوم یکی از عوامل قابل بررسی برای حضور سرمایه‌گذاران در مجمع است که در تحلیل بنیادی سهام نیز می‌تواند موثر باشد. به این صورت که هرچه بازده نقدی سهم بیشتر باشد، تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در مجمع آن شرکت بیشتر خواهد بود. جدول زیر بازده نقدی سهم فباهنر در 3 سال گذشته را نشان می‌دهد.

سال مالیآخرین قیمت سهم پیش از مجمع (PRICE)سود نقدی به ازای هر سهم (DPS)بازده نقدی (D/P)
1401/12/297,5205657.5%
1400/12/2931,8504,50014%
1399/12/3022,8605,70025%
اعداد جدول بر حسب ریال هستند.

زمان پرداخت سود سهام فباهنر

سود مجمع فباهنر 1402 برای تمامی سهامدارانی که زمان تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه سهام این شرکت را در اختیار داشتند، در تاریخ 1402/07/30 از طریق سامانه سجام به حساب معرفی شده آن‌ها واریز خواهد شد.

اطلاعات امور سهام فباهنر

سهامداران می‌بایست فرم مشخصات را تکمیل کرده و به آدرس ایمیل و یا شماره فکس ذیل ارسال نمایند.

آدرس ایمیل: share@csp.ir

شماره تلفن: ۸۲۱۶۶۱۳۶-۰۲۱

شماره فکس: ۸۲۱۶۶۹۳۹-۰۲۱

5/5 - (1 رای)

سایر مقاله‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا