اخبار بورسسود سهام

تاریخ مجمع بترانس 1403؛ زمان پرداخت سود سهام شرکت ایران ترانسفو

جلسات مجمع عمومی عادی سالیانه با حضور سهامداران و مدیران شرکت جهت بررسی عملکرد و اتخاذ تصمیمات کلان برای آینده شرکت برگزار می‌شوند. در این جلسات، حضور سهامداران بدون هیچ‌گونه محدودیتی ممکن است و تمامی آن‌ها حق اعلام نظر در تصمیم‌گیری‌های مجمع را دارند. برگزاری این جلسات در هر شرکت به شکل خاص و طبق شرایط تعیین‌شده انجام می‌شود. از موضوعاتی که در این مجمع مورد بررسی قرار می‌گیرند، می‌توان به ارزیابی عملکرد شرکت در سال مالی گذشته و تصویب میزان سود نقدی اشاره کرد. در ادامه این مطلب، جزئیات مجمع بترانس در سال 1403 و مواردی نظیر نحوه دریافت سود سهام بترانس مورد بررسی قرار گرفته است.

مجمع عمومی عادی سالیانه

جلسات مجمع عمومی عادی سالیانه به عنوان یکی از جلسات مهم و رویدادهای اساسی در زمینه سرمایه‌گذاری در انواع شرکت‌ها شناخته می‌شود. هدف اصلی این جلسات بحث و تصویب مسائل مالی و ارائه گزارش‌های مربوطه است. مجمع عمومی هر شرکت یک بار در سال برگزار می‌شود، زیرا شرکت‌ها موظف به برگزاری این جلسات به صورت سالیانه هستند تا به بررسی جوانب مختلف عملکرد و وضعیت مالی خود بپردازند. در این جلسه، مدیرعامل در گزارشی به نام «گزارش فعالیت هیئت‌مدیره» به بررسی عملکرد گذشته شرکت و ارائه اطلاعات اساسی مانند پیشروی طرح‌ها و… می‌پردازد.

همچنین مواردی مانند گزارش حسابرس، تصویب صورت‌های مالی، تعیین میزان سود تقسیمی و انتخاب بازرسان شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه بررسی می‌شود. تمام مراحل جلسات مجمع برای اطلاع‌رسانی به سهامداران در سامانه کدال منتشر می‌شوند تا آن‌ها اطلاعات جامعی در خصوص مجمع و تصمیمات اتخاذشده در آن را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به علاقه‌مندان، سهامداران و سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود مقاله مجمع چیست مطالعه شود.

تاریخ مجمع بترانس

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت ایران ترانسفو بر اساس آگهی منتشرشده در سامانه کدال مورخ 1403/03/20 در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه، راس ساعت 09:00 روز پنج شنبه مورخ 1403/03/31 در محل خیابان شیخ بهایی جنوبی، شهرک والفجر، خیابان ایران‌شناسی، خیابان نهم، پلاک 6، سالن دکتر عادل آذر برگزار شد.

نحوه دریافت برگ حضور در جلسه مجمع

سهامدارانی که مایل به شرکت در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه به صورت حضوری بودند، می‌توانستند برگ ورود به جلسه را در روزهای سه‌ شنبه و چهار شنبه مورخ 29 و 30 خردادماه 1403 در ساعات اداری با مراجعه به دفتر مرکزی شرکت به آدرس تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، خیابان حکیم اعظم، پلاک 15، طبقه اول، واحد امور سهام با ارائه کارت شناسایی معتبر برای اشخاص حقیقی و معرفی‌نامه برای اشخاص حقوقی دریافت کنند. آن دسته از سهامداران که امکان حضور در مجمع را نداشتند، می‌توانستند مجمع مذکور را به صورت آنلاین از طریق سایت رسمی شرکت به آدرس www.iran-transfo.com مشاهده کنند. همچنین امکان ارسال سوالات سهامداران از طریق همین سایت در روزهای 26 و 27 خردادماه 1403 امکان‌پذیر بود.

دستور جلسه مجمع بترانس

دستور جلسه به عنوان یک راهنمای جامع، جهت درک بهتر روند کلی، ساختار، و فرآیندهای جلسه مجمع ارائه می‌شود. در ادامه دستور جلسه مجمع عادی سالیانه بترانس در سال 1403 ذکر شده است:

 • استماع گزارش هیئت‌مدیره و بازرس قانونی
 • تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1402/12/29
 • انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
 • انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار
 • تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره
 • تعیین پاداش هیئت‌مدیره

بترانس و سهامداران آن در این مجمع کوشا منش را به‌ عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و هشيار بهمند را به‌ عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب کردند. روزنامه‌های اطلاعات و دنيای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شدند.

حاضرین در جلسه مجمع بترانس

 1. سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی
 2. شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین‌ساز
 3. شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب)
 4. بانک صادرات
 5. شرکت گروه مالی ملت
 6. شرکت آرمان توسعه مبین مهر سپهر
 7. صندوق سرمایه‌گذاری سهامی اهرمی کاریزما
 8. سایر سهامداران

سود مجمع بترانس

به دلیل تاثیرات مستقیم سود نقدی بر بازدهی سهامداران در بازار بورس، مهم است که در کنار تحلیل بنیادی سهام، مجمع شرکت‌ها نیز مورد برررسی قرار گیرند. تصمیمات مرتبط با سود نقدی تعیین می‌کنند که چه میزان از سود خالص به ازای هر سهم (EPS) به سهامداران تخصیص یابد. سهامداران و سرمایه‌گذاران باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که توزیع سود نقدی تنها به افرادی اختصاص دارد که در زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سهامدار شرکت هستند.

برای تحلیل سود مجمع بترانس 1402، لازم است تاریخچه توزیع سود نقدی (Dividend) این شرکت در چند سال اخیر مورد بررسی قرار گیرد. این مطالعه نشان می‌دهد که آیا شرکت به تداوم توزیع سود نقدی پرداخته است یا آیا تغییراتی در این زمینه ایجاد کرده است. در جدول زیر، روند توزیع سود شرکت ایران ترانسفو بر اساس اطلاعات منتشرشده در سایت کدال بورس، مورد ارزیابی قرار گرفته است. درصد تقسیم سود سهام زاگرس به طور میانگین در طی این سه سال کمتر از 32 درصد بوده است.

سال مالی منتهی بهسود خالص هر سهم (ریال)سود نقدی هر سهم (ریال)درصد تقسیم سود
1402/12/292896731.2
1401/12/2932010031.2
1400/12/293607019.4

بازده نقدی سهم بترانس

بازده نقدی سهم یک معیار اصلی در بازار سرمایه است که در واقع، نسبت سود نقدی به ازای هر سهم (DPS) به قیمت سهم پیش از بسته شدن (Price) را نشان می‌دهد. بازده نقدی، کارایی سرمایه‌گذاری در سهام را تعیین می‌کند. تغییرات در بازده نقدی ممکن است بر حضور سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه تاثیرگذار باشد، به گونه‌ای که افزایش بازده نقدی منجر به جلب سهامداران به حضور در مجمع می‌شود.

سهامداران با استفاده از تحلیل بازده نقدی می‌توانند در خصوص حضور یا عدم حضور در مجمع عادی سالیانه هر شرکت تصمیم‌گیری کنند. در ادامه، بازده نقدی بترانس در سه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. این بررسی نشان می‌دهد که بازده نقدی سهم بترانس طی این سه سال، بین 2 تا 3.5 درصد بوده است.

سال مالی مرتبطآخرین قیمت سهم پیش از مجمع (PRICE)سود نقدی به ازای هر سهم (DPS)بازده نقدی (D/P)
1402/12/291٬674 ریال67 ریال٪4
1401/12/292٬908 ریال100 ریال٪3.42
1400/12/292,230 ریال70 ریال٪3.1

زمانبندی و نحوه دریافت سود سهام بترانس

بترانس طی اطلاعیه‌ای، زمان پرداخت سود سهامدارانی را که در تاریخ مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 1403/03/31، سهامدار شرکت ایران ترانسفو بودند به شرح جدول زیر اعلام کرد:

شرحزمان پرداخت سود از تاریخنحوه پرداخت سود مجمع بترانس
سهامداران حقیقی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌های سجامی1403/07/30واریز به شماره حساب معرفی شده در سامانه سجام
سود سهام سال 1402 و ماقبل سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند1403/09/20مراجعه به هر یک از شعب بانک رفاه در سراسر کشور، با ارائه کارت ملی و اعلام کد بورسی، وکلای سهامداران نیز با ارائه اصل و تصویر وکالتنامه خود
سهامداران حقوقیدر مهلت قانونیارسال درخواست کتبی اعلام شماره حساب شماره شبا به انضمام تصویر آگهی روزنامه رسمی مربوط به آخرین تغییرات مدیران و صاحبان امضای مجاز شرکت به نشانی امور سهام

شرکت ایران ترانسفو خاطر نشان کرد که ضروری است سهامداران این شرکت هرچه زودتر، نسبت به تکمیل ثبت‌نام و احراز هویت خود در سامانه سجام اقدام کنند. بدیهی است در صورت عدم ثبت‌نام سهامداران بترانس در سامانه سجام، پرداخت مطالبات معوق از طریق سامانه سجام امکان‌پذیر نخواهد بود.

اطلاعات امور سهام بترانس

سهامداران جهت پیگیری و ارسال مدارک باید توجه داشته باشند که آدرس و اطلاعات این شرکت به شرح زیر است:

تلفن: 88607589-021

فکس: 88056797-021

وبسایت: www.iran-transfo.com

ایمیل: info@iran-transfo.com

4/5 - (1 رای)

سایر مقاله‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا