اخبار بورسسود سهام

مجمع خدیزل؛ نحوه پرداخت سود سهام نقدی شرکت بهمن دیزل

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تصمیمات اتخاذشده در این مجمع از موضوعات مهم برای سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه است. مجمع عمومی عادی سالیانه محلی برای گردهمایی مدیران و سهامداران شرکت‌ها برای بررسی عملکرد گذشته و تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌های آتی شرکت‌ها است. حضور در این مجمع محدودیتی ندارد و سهامداران با دریافت برگ ورود به مجمع می‌توانند در مجمع شرکت کنند. در این مطلب سعی شده است اطلاعات دقیقی از مجمع خدیزل، میزان سود تقسیمی و نحوه پرداخت سود سهام خدیزل آن ارائه شود.

مجمع عمومی عادی سالیانه

مجمع عمومی عادی سالیانه با هدف بررسی مسائل مالی و ارائه گزارش‌های مرتبط با عملکرد یک شرکت یا یک سازمان تشکیل می‌شود. در این مجمع ابتدا مدیرعامل گزارش عملکرد شرکت را تحت عنوان گزارش هیئت‌مدیره و مواردی از قبیل مطالبات و دیون، طرح‌های آتی و… به مجمع ارائه می‌کند. در صورت تصویب صورت‌ مالی، میزان سود تقسیمی تعیین می‌شود. همچنین تصمیماتی مانند انتخاب مدیران و بازرسان و تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای چاپ آگهی‌ها و اطلاعیه‌های شرکت تا مجمع عمومی عادی سال آینده در مجمع عمومی اتخاذ می‌شود.

سهامداران با حضور در این مجمع می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند. لازم به ذکر است شرکت‌ها می‌بایست زمان و مکان برگزاری مجمع سالیانه را حداقل 10 روز پیش از برگزاری مجمع در سامانه کدال یا TSE منتشر کنند. با جستجو نماد موردنظر در سایت کدال، افراد می‌توانند از زمان و مکان برگزاری مجمع و همچنین خلاصه تصمیمات اتخاذشده در این مجمع مطلع شوند.

تاریخ برگزاری مجمع خدیزل

شرکت بهمن دیزل از کلیه سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت می‌کند تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 15:00 روز چهار شنبه مورخ 1403/03/30 در شهر تهران به آدرس بزرگراه فتح (جاده قديم کرج)، کيلومتر 16، سالن همايش شرکت بهمن موتور برگزار می‌شود، حضور بهم رسانند.

نحوه دریافت برگ ورود به مجمع

بدينوسيله به استحضار می‌رساند در جهت رفاه حال سهامداران امکان مشاهده مجمع در زمان مقرر از طريق پايگاه اطلاع رسانی به نشانی www.Bahman.ir فراهم شده بود و سهامداران می‌توانستند با ارائه پرسش و نقطه نظرات خود از طريق سامانه پيام کوتاه به شماره 10000088700048 شرکت را در برگزاری شايسته مجمع ياری کنند. با عنايت به ماده 99 لايحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت، سهامدارانی که مايل به حضور در جلسه مجمع بودند می‌توانستند طی ساعات اداری از روز 27 خرداد ماه تا زمان برگزاری، ضمن مراجعه نسبت به دريافت برگه ورود به جلسه مجمع اقدام کنند.

يادآور مي شود: سهامدارانی که متقاضی پيگيری و مشاهده مجمع از طريق فضای مجازی بودند، می‌بايست در زمان مقرر (بند فوق) نام و نام خانوادگی، کد سهامداری و نشانی ايميل خود را از طريق پيامک به شماره 10000088700048 ارسال می‌کردند. (نشانی پيوند مشاهده مجمع، نام کاربر و کلمه عبور برای ايشان ارسال شد) نشانی امور سهام: تهران – بزرگراه شهيد لشگری (جاده مخصوص کرج) – کيلومتر 13 – پلاک 279

دستور جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه خدیزل

سهامداران با حضور در مجمع می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و در تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنند. در مجمع خدیزل در خصوص دستورات زیر تصمیم‌گیری شد:

  • استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی
  • تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1402/12/29
  • انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
  • انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار
  • انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
  • تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
  • تعیین پاداش هیئت مدیره
  • سایر موارد

توضیحات: 1- اتخاذ تصميم در خصوص تقسيم سود 2- تصويب و تنفيذ معاملات مشمول ماده 129 لايحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت 3- تعيين حق الزحمه اعضای کميته‌های تخصصی

حاضرین در مجمع خدیزل 1403

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بهمن دیزل منتهی به سال مالی 1402 که در تاریخ 30 خردادماه 1403 برگزار شد، شرکت‌های گروه بهمن، سرمایه‌گذاری بهمن، صندوق بازارگردانی بهمن گستر، شرکت بهمن موتور و سایر سهامداران حضور داشتند.

سود نقدی خدیزل

پس از تصویب صورت‌های مالی در مجمع عمومی عادی سالیانه تعیین می‌کنند که چه میزان از سود هر سهم یا همان EPS میان سهامداران تقسیم شود. به میزان سود تقسیمی به ازای هر سهم DPS یا سود نقدی گفته می‌شود. سود مجمع تاثیر مستقیم بر سوددهی سرمایه‌گذاران دارد. شرکت‌ها عموما برای تقسیم این سود از سیاست‌های ثابتی پیروی می‌کند. بر همین اساس در جدول زیر، روند توزیع سود مجمع خدیزل برای سه سال مالی متوالی بررسی شده است.

سال مالی منتهی بهسود خالص هر سهم (EPS)سود نقدی هر سهم (DPS)درصد تقسیم سود
1402/12/29956 ریال310 ریال٪32
1401/12/291٬161 ریال300 ریال٪25
1400/12/291٬248 ریال141 ریال٪11

بازده نقدی سهم خدیزل

سرمایه‌گذاران بعد از تصویب سود نقدی به بررسی بازده نقدی سهام مورد نظر می‌پردازند. بازده نقدی به معنی تقسیم سود نقدی بر قیمت سهم پیش از بسته‌شدن است. محاسبه این بازده به سهامداران کمک می‌کند تا تصمیم بهتری برای حضور یا عدم حضور در مجمع بگیرند، زیرا این معیار تا حدودی نشان‌دهنده سوددهی سهامداران است. بنابراین هرچه بازده نقدی درصد بیشتری را نشان دهد، تمایل سهامداران برای شرکت در مجمع بیشتر خواهد بود. در ادامه به بررسی بازده نقدی شرکت بهمن دیزل در سه سال مالی گذشته پرداخته شده است.

سال مالی منتهی بهقیمت سهم پیش از بسته‌شدن (PRICE)سود نقدی هر سهم (DPS)بازده نقدی (D/P)
1402/12/293٬358 ریال310 ریال٪9
1401/12/2912٬280 ریال300 ریال٪2
1400/12/2910٬850 ریال141 ریال٪1

نحوه پرداخت سود مجمع خدیزل

سود سهام خدیزل برای سال مالی منتهی به 1402/12/29 به شرح جدول زیر پرداخت خواهد شد.

شرحزمان پرداخت
سهامداران حقیقی دارای کد سجام (واریز به حساب معرفی‌شده در سجام)، سبدها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری1403/06/20
سهامداران حقیقی فاقد کد سجام یا دارای مطالبات سنواتی گذشته از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک صادرات یا اعلام شماره حساب به اداره سهام شرکت1403/07/14
سهامداران حقوقی1403/07/21

سود سهامداران حقوقی فاقد کد سجام پس از مکاتبه و ارائه اصل نامه (اعلام شماره حساب، شماره شبا، کد اقتصادی و شناسه ملی) که ممهور به مهر و امضا صاحبان امضا مجاز است، به حساب ایشان واریز خواهد شد.

5/5 - (1 رای)

رقیه محمدپور

تحلیل بنیادی سهم‌ها و تولید محتوا در این زمینه از علایق بنده است. در حال حاضر به مدت 3 سال است که در این زمینه فعالیت دارم و به طور پیوسته در حال ارتقای اطلاعات خود در زمینه بازار سرمایه هستم.

سایر مقاله‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا