اخبار بورس

گزارش بورس امروز – 17 دی ماه 1402

امروز بالاخره بعد از 5 روز متوالی شاهد سبزپوشی نماگرها بودیم. بنابراین شاخص کل بورس با رشد محدود 0/05 درصدی به عدد 2,154,814 واحد رسید. سه نماد «کچاد»، «همراه» و «کگل» اثر منفی 817 واحدی بر شاخص کل داشتند. شاخص هم‌وزن اما به واسطه تقاضای بیشتر برای سهام کوچکتر، با رشد 0/39 درصدی همراه بود. در فرابورس نیز شاخص کل 0/23 درصد به جلو گام برداشت. شاخص کل هم‌وزن فرابورس رشد به مراتب بیشتری نسبت به سایر نماگرها داشت و معاملات یکشنبه را با افزایش 0/66 درصدی پایان داد.  

گزارش بازار 17 دی ۱۴۰۲

ارزش معاملات خرد امروز 4/5 هزار میلیارد تومان بود. خودرویی‌ها امروز هم در صدر توجهات قرار داشتند. این صنعت امروز هم بیشترین ارزش معاملات (466 میلیارد تومان) را در میان سایر صنایع داشت. در میان نمادهای بورسی نیز «خودرو» با ارزش معامله 86 میلیاد تومان در صدر جدول ارزش معاملات داشت. ابهامات ایجاد شده در خصوص قیمت خودرو معامله‌گران را سردرگم کرده است. این در حالی است که دو شرکت خودروساز بزرگ؛ ایران خودرو و سایپا اعلام کردند که تاکنون از سوی مراجع قیمت‌گذار هیچ ابلاغ رسمی به اين دو شرکت ارسال نشده است. بنابراین باید دید بالاخره سرنوشت خودرویی‌ها به کدام سو می‌رود؟

در بازار فرابورس اما «وآوا» با ارزش 55 میلیارد تومان، در صدر نمادها با بیشترین ارزش معامله قرار داشت.

امروز 51 درصد از نمادها معادل 348 نماد با افت قیمت همراه شدند. در مقابل 49 درصد نمادها در محدوده مثبت دنبال شدند. ارزش صفوف خرید 318 میلیارد تومان و صفوف فروش 144 میلیارد تومان بود. نماد معاملاتی «نخریس» با ارزش صف 84 میلیارد تومانی سنگین‌ترین صف خرید و «فنرژی» با ارزش صف 49 میلیارد تومان بیشترین ارزش صف فروش را داشت.

جزییات معاملات روزانه را در انیگما مشاهده کنید

سهامداران حقوقی امروز هم با خالص خرید 41 میلیارد تومان، مالکیت‌ها را از آن خود کردند. این سهامداران به خرید سهام شرکت‌های صنعت محصولات شیمیایی گرایش بیشتری داشتند.

با پایان معاملات امروز ارزش دلاری بازار سهام به 185 میلیارد دلار رسید. در 16 اردیبهشت 1402 ارزش دلاری بازار سهام با رقم 220 میلیارد دلار بیشترین میزان در سال 1402 بود. 6 آبان ماه اما ارزش دلاری به کمترین میزان 1402 (165 میلیارد دلار) رسیده بود. از اواخر آذرماه 1402 نیز، بار دیگر ارزش دلاری بازار سهام با افت‌های متوالی قیمت سهام روند نزولی در پیش گرفته است.

5/5 - (2 رای)

لیلا لامعی

علاقه به علم اقتصاد، من را به سمت یادگیری و کسب مهارت در زمینه تولید محتوای تحلیلی در حوزه‌های اقتصادی به ویژه حوزه بازار سرمایه سوق داد. در این بین با اخذ مدرک MBA مدیریت مالی و کسب سابقه حضور بیش از 8 سال در نهادها و رسانه‌های مطرح اقتصادی سعی بر ایجاد محتوای با کیفیت و کاربردی دارم.

سایر مقاله‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا