اخبار بورس

گزارش بورس امروز – 10 دی ماه 1402

بازار سهام امروز علیرغم پیش‌بینی‌ها با افت نماگرها پایان یافت. رشد عرضه شاخص کل بورس را 0/3 درصد به عقب بازگرداند. این نماگر با پایان معاملات امروز به عدد 2,176,110 واحد تنزل یافت. شاخص کل هموزن نیز گرچه شروع سبزی داشت، اما در نهایت با افت 0/17 درصدی همراه شد. در فرابورس نیز شاهد سرخ‌پوشی نماگرها هستیم. شاخص کل این بازار امروز 0/25 درصد عقب‌نشینی کرد. شاخص کل هم‌وزن فرابورس اما بدون تغییر ماند. نمودار زیر روند 4 شاخص «انیگما»، «شاخص کل»، «شاخص سهامداران خرد» و «شاخص بدون چند بار شماری» سایت انیگما طی 9 روز گذشته را نشان می‌دهد.

نمودار مقایسه شاخص‌ها

گزارش بازار 10 دی ۱۴۰۲

در جریان دادوستدهای خرد امروز بازار سهام (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) شاهد کاهش محسوس ارزش معاملات و تنزل آن به عدد 4/5 هزار میلیارد تومان بودیم. در میان صنایع، گروه خودرو و ساخت قطعات با ارزش معاملات 348 میلیارد تومان در صدر بیشترین ارزش معاملات داشت. پس از آن گروه انبوه‌سازی با ارزش 245 میلیارد تومان بیشترین سهم را در ارزش معاملات کل داشت. در میان نمادها «شگستر» که بعد از سه ماه امروز بازگشایی شد، با ارزش معاملات 127 میلیارد تومان بسیار مورد توجه بود.

خالص مالکیت‌های بازار سهام امروز در اختیار حقوقی‌ها بود. بنابراین در جریان دادوستدهای روزانه بازار سهام سهامی به ارزش 305 میلیارد تومان از سبد سهامی سهامدارن خرد به پرتفوی حقوقی‌ها منتقل شد.سهامدارن خرد امروز به سهام گروه انبوه‌سازی املاک و مستغلات توجه بیشتری داشتند. در مقابل حقوقی‌های بازار به خرید سهام بانکی و خودرویی گرایش بیشتری نشان دادند.

براساس آمارهای انیگما 251 نماد امروز مثبت و 431 نماد در محدوده‌های منفی معامله شدند. ارزش صفوف خرید 287 میلیارد تومان و ارزش صفوف فروش 263 میلیارد تومان بود. سنگین‌ترین صف خرید امروز برای نماد معاملاتی داتام بود که به تازگی عرضه اولیه شده است. ارزش صف خرید این نماد 139 میلیارد تومان بود. در مقابل نماد فنرژی امروز سنگین‌ترین صف فروش را داشت.

جزییات معاملات روزانه بازار سهام را در انیگما مشاهده کنید

مهم‌ترین اخبار اثرگذار بر بورس امروز

مهم‌ترین خبر امروز (10 دی ماه 1402) بازار سهام، تصویب پیشنهاد سازمان بورس مبنی بر اصلاح استاندارد ۱۵ حسابداری بود، که شرح خبر را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

خبر: اقدام جدید سازمان بورس برای تسهیل در تجدید ارزیابی‌ها

براساس گزارش بورس 24، عضو کمیته تدوین استانداردهای حسابداری سازمان حسابرسی در خصوص اصلاح ماده ۳۴ استاندارد ۱۵ حسابداری که به پیشنهاد سازمان بورس مورد تصویب قرار گرفته، اعلام کرد که شرکت‌های که از محل سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت تجدید ارزیابی داشتند، دوره تجدید ارزیابی آن‌ها از یکسال به 3 تا 5 سال افزایش خواهد یافت.

5/5 - (1 رای)

لیلا لامعی

علاقه به علم اقتصاد، من را به سمت یادگیری و کسب مهارت در زمینه تولید محتوای تحلیلی در حوزه‌های اقتصادی به ویژه حوزه بازار سرمایه سوق داد. در این بین با اخذ مدرک MBA مدیریت مالی و کسب سابقه حضور بیش از 8 سال در نهادها و رسانه‌های مطرح اقتصادی سعی بر ایجاد محتوای با کیفیت و کاربردی دارم.

سایر مقاله‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا