جلسه اول- سرمایه‌گذاری و انواع کلاس‌های آن

دوره مقدماتی تحلیل بنیادی- جلسه اول

بهنام علیزاده در اولین جلسه‌‌ی دوره‌‌ تحلیل‌ بنیادی آکادمی انیگما به تعریف سرمایه‌گذاری و انواع کلاس‌های آن، مفهوم ریسک‌وبازده و همچنین میزان بازدهی هریک از کلاس‌های‌سرمایه‌گذاری‌ در بازه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت پرداخته‌است. شما در این جلسه میزان بازده دارایی‌های مختلف ازجمله دلار، سکه، مسکن، بورس و… در 12 سال گذشته را مشاهده خواهید کرد و با ویژگی هریک از آن‌ها آشنا خواهید شد. در انتهای این جلسه می‌توانید در خصوص انتخاب دارایی‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری سودآور در بلندمدت تصمیم‌گیری کنید.

دیدگاه‌ (4)

 1. محسن
  14 مرداد 1400 پاسخ

  سلام
  برنامه به خوبی ضبط و ادیت شده و ارائه مطالب کیفیت مطلوبی دارد. فقط اگر در اسلایدها برای نوشتن کلمات از نیم‌فاصله نیز استفاده می‌شد، بهتر می‌بود.

  • Enigma Investing
   4 شهریور 1400 پاسخ

   سلام، ممنون از حسن توجهتون 🌹

 2. محمدی
  29 مرداد 1400 پاسخ

  سلام
  بسیار عالی و مفید بود. قطعا هر فردی که بخواد سرمایه گذاری کنه ابتدا باید بدونه متناسب با شخصیت، میزان سرمایه و ریسک پذیریش بهتره چه کلاس های سرمایه گذاری رو انتخاب کنه و مقایسه ای هم که بین بازدهی کلاس های سرمایه گذاری در بازه های زمانی و نحوه مقایسه اون ها داشتید بسیار مفید بود.

  • Enigma Investing
   4 شهریور 1400 پاسخ

   سلام خیلی ممنون. بله درست می‌فرمایید. مقایسه انواع روش‌های سرمایه‌گزاری در بازه‌های زمانی متفاوت باعث می‌شود افراد دید روشنی نسبت به سرمایه‌گذاری داشته باشند و هدف آکادمی انیگما نیز این است که به افراد کمک کند تا بتوانند سرمایه‌گذاری پربازدهی داشته باشند.

دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *